شرکت آدنا صنعت ارائه دهنده استپ موتور صنعتی

استپ موتور صنعتی

موتور پله‌ای یا استپ موتور صنعتی یک موتور الکتریکی DC است که یک دور کامل (۳۶۰ درجه) را به تعدادی پله یا استپ مساوی تقسیم می‌کند.
استپ موتورها دارای سیم پیچ های متعددی هستند که در گروه‌هایی به نام “فاز” تقسیم بندی شده‌اند. با انرژی دادن به هر فاز به ترتیب، هر بار یک قدم موتور می‌چرخد. به وسیله یک پله کنترل شده توسط رایانه می‌توان سرعت، گشتاور و موقعیت را به صورت دقیق کنترل کرد.
به همین دلیل، موتور پله‌ای صنعتی برای بسیاری از کاربردهای کنترل حرکت، بسیار دقیق است. موتور پله‌ای دارای اندازه‌ها و انواع مختلف و ویژگی‌های الکتریکی گوناگونی‌ست. استپ موتورهای اهرمی سوئیچ شده موتور استپرهای بسیار بزرگی هستند که تعداد قطب آن‌ها کاهش یافته و عموما دارای کموت حلقه بسته هستند.

مزایا و معایب استپ موتور ها

مزایای استپ موتور
 • کنترل دیجیتالی ساده
 • فاقد خطای تجمعی
 • توقف ناگهانی بدون آسیب
 • بدون جاروبک
 • بدون نیاز به فیدبک پایدار
 • ساختمان مکانیکی ساده
 • راه‌اندازی ساده و ارزان
معایب استپ موتور
 • توان خروجی محدود
 • دوران با پله ثابت
 • قادر به تغذیه بار با اینرسی زیاد نیست
 • پرش و نوسان زیاد
 • راندمان کم
تفاوت استپ موتور و سروو موتور

سروو موتور دارای انکودر برای بازخورد موقعیت شفت متصل به موتور است. همچنین گشتاور بالاتری نسبت به استپ موتور دارد. بازده، سرعت و در نتیجه، قیمت سروو، بالاتر از استپر موتور است. سرو موتور صدای کمتری به نسبت استپر موتور دارد و ساختار پیچیده‌تری دارد.

اجزا تشکیل دهنده استپ موتور

استاتور : در قسمت استاتور تعدادی سیم پیچ با هم گروه بندی شده اند. مثلا در استپ موتور دو فاز دو گروه سیم پیچ میبینید که از داخل با هم اتصال دارند که نهایتا چهار سیم از آن ها بیرو ن آمده که دو به دو به هر کدام به گروه سیم چیپ ها متصل اند. در استپ موتور سه فاز شش سیم خروجی خواهید داشت و در استپ موتور 5 فاز 10 سیم خروجی. البته این نکته باید گفته شود که در موتور های پله ای گاها این ده سیم یا شش سیم از داخل با یکدیگر سری یا موازی میشوند و بیرون می آیند.
روتور : روتور معمولا بسته به اینکه گشتاور موتور پله ای و طول موتور پله ای چقدر است تعدا دطبقات کمتر یا بیشتری دارد. مثلا در یک موتور پله ای که 4 طبقه است اگر میخواهد طول بیشتری داشته باشد میتواند تا 8 طبقه شود که در نتیجه آن گشتاور استپ موتور بیشتر میشود یا میتواند طول آن به 2 طبقه کاهش پیدا کند که در آن صورت نیز گشتاور استپ موتور نصف خواهد شد.
قاب استپ موتور : در تمامی موتور های پله ای بر خلاف باقی موتورها که بوش و بلبرینگ وجود دارد در موتور پله ای در دو طرف فقط بلبرینگ می بینید. علت عمر بالای استپ موتور هم همین موضوع است یعنی اثری از ذغال نمیبینید که بخواهد تمام شود یا اینکه بوشی وجود ندارد که بوش بخواهد جا بیندازد و خراب شود و عملکرد موتور پله ای با مشکل مواجه شود.

360

درجه دور کامل موتور

50تا100

تعداد قطب های استپ موتور

درصد رضایت مشتریان آدناصنعت
از سال 1385 تا کنون

به دوستان خود پیشنهاد میدهم

پشتیبانی 24 ساعته محصولات

برخورداری از کیفیت و متریال عالی

از محصولات استپ موتور خریداری نمیکنم

مجموعه آدنا صنعت از سال 1385 با هدف پشتيباني و ارائه خدمات فني به صنايع كشور فعاليت خود را آغاز نمود. اعتماد به خدمات با كيفيت برتر بكارگيري كارشناسان برجسته و مسئوليت در مقابل مشتريان و همچنين سوابق روشن مديران اين مجموعه در اجراي پروژه هاي بزرگ صنعتي و ارائه راه حل هاي كاربردي و انتخاب مناسبترين تجهيزات در اجراي پروژه از مهمترين دلايل رشد مداوم پس از تاسيس بوده است.

ارسال پیام مستقیم به مدیریت فروش و فنی

فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من